OP. DR. MURAT ERDEMİR

Tedavilerimiz

Bursa Tüp Bebeklerimiz hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki bölümden inceleyebilirsiniz.

Çocuk sahibi olmak hemen hemen her çiftin en büyük arzuları arasında yer almaktadır. Evlenir evlenmez bebek yapmak isteyen çiftler olduğu kadar bu isteklerini daha ilerleyen dönemlere erteleyen çiftlerde bulunmaktadır.
Ne yazık ki çeşitli sağlık sorunları sebebiyle her zaman kolay bir şekilde bebek sahibi olmak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle günümüzde pek çok çift tüp bebek tedavisine yönelmektedir.

Sağlıklı çiftler bebek sahibi olma zorluk yaşamamakta, gebelik doğal yollardan gerçekleşmektedir. Ancak bazı çiftler hiçbir korunma yöntemi uygulamadıkları ve bir yıl bu şekilde cinsel ilişkiye girdikleri halde hamilelik gerçekleşmemektedir. Bu durum infertilite yani kısırlık olarak adlandırılmaktadır. Kısırlık pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabildiği gibi sebebi belli olmayan kısırlıkta bulunmaktadır.

Vajinusmusu, kadının herhangi bir fiziksel sorunu olmamasına rağmen duyduğu korkular, kaygılar ve endişeler sebebiyle cinsel ilişkiye girememesi olarak tanımlayabiliriz. Vajina, cinsel birleşmeyle genişleyen bir özelliğe sahip olmasına rağmen, vajinismus olan kadınlar duydukları korku nedeniyle penisin vajinaya girmesine izin verememektedirler. Cinsel ilişkiye girilirken vajina girişindeki kaslar istem dışı olarak kasılmaktadır.

Eğer bebek sahibi olmak için uzun süredir uğraşıyorsanız ve sonuç olamıyorsanız kendinizde kadın hastalıkları olduğundan şüphelenebilirsiniz. Gebe kalabilmek için böyle bir rahatsızlık mevcutsa teşhisi ve tedavisi gerekmektedir. Bu nedenle özellikle rahimde bulunan kadın hastalıkları yakından inceleme altına alınmalıdır.

Günümüzde birçok kadın kariyer yapmak için çocuk doğurma planlarını ileri tarihlere atmakta ve daha geç yaşlarda evlenmeyi tercih etmektedir. Bu durum kadınların yaşının ilerlemesine ve yumurtalık rezervlerinin azalmasına yol açmaktadır. Yumurtalık rezervlerinin azalması ise kadınların hamile kalma şansını düşmesine neden olmaktadır.

Bebek sahibi olmayı çok fazla istediği halde çeşitli sorunlar nedeni ile bunu başaramayan pek çok çift bulunmaktadır. Günümüzde teknoloji ve tıp alanı çok gelişmiş ve tüp bebek tedavisi gibi seçenekler sayesinde çiftlerin bebek sahibi olma şansları artmıştır. Sizde bebeğiniz olsun istiyorsanız tüp bebek tedavisini seçenekleriniz arasına ilave etmek isteyebilirsiniz.

Serklaj gebeliğin 3. -4. ayları arasında rahim ağzı bölgesinin açılmasını engellemek için rahim ağzına dikiş atılması işlemine denir.

       Serklaj genelde hafif bir anestezi altında yapılır. Serklaj rahim ağzı açıklığı olanlarda, daha önce rahim ağzı gevşekliğine bağlı erken doğum ve bebek kaybı yaşayanlar da gebelik ultrasonunda rahim ağzında incelme görünenlerde, ikiz gebeliklerde rahim ağzının açılmasını ve erken doğumu engellemek amacıyla yapılan bir operasyondur.

Polikistik over sendromu yumurtalıklarda çok sayıda küçük ve iyi huylu kistlerin oluşmasına verilen hastalığın adıdır. Genellikle 35 yaş ve altındaki kadınlarda ve genç kızlarda ortaya çıkabilen polikistik over sendromu yumurtalıkların çevresine yerleşmiş bulunan çok sayıda yumurta hücresi olup ultrasonda görüntü alınabilmektedir.

Hayellerine Bir Şans Tanı
Randevunu Şimdi Oluştur